Rodzina Monet – za co czytelnicy pokochali tą serię?

Seria “Rodzina Monet” Weroniki Marczak jest jedną z najpopularniejszych obecnie lektur wśród młodzieży i nie tylko. Nie jest to typowy, klasyczny romans, ale opowieść o nawiązywaniu więzi rodzinnych i o tym, jak budować relacje z najbliższymi. Fabuła jest lekka, bardzo wciągająca i trzymająca w napięciu. Czytelnik, bez względu na wiek, nie może oderwać się od przygód piętnastolatki Hailie, której życie zmienia się o sto procent, kiedy traci oboje rodziców wskutek nieszczęśliwego wypadku.

O czym opowiada seria “Rodzina Monet”?

“Rodzina Monet” składa się z kilku tomów opowiadających o historii nastolatki, o jej ogromnej determinacji, aby stworzyć na nowo swój świat i się w nim odnaleźć. W dość tragicznych okolicznościach poznaje swoich pięciu starszych braci, bardzo bogatych i zamieszkuje z nimi w pięknej, nowoczesnej wilii, w której nie powinno jej niczego brakować. Ma wszystko o czym marzą nastolatki, czyli modne ubrania, gadżety, chodzi do nowoczesnego liceum.

Jednak nie jest szczęśliwa, ponieważ czuje się bardzo samotne i nierozumiana przez najbliższe otoczenie. Zaczyna walczyć o swoje szczęście, jest bardzo zdeterminowana i konsekwentnie realizuje swój cel. Bracia są postaciami bardzo kontrowersyjnymi, pełnią rolę przewodników w nowym świecie dziewczynki.

Za co czytelnicy pokochali serię “Rodzina Monet”?

Wielu czytelników utożsamia się z główna bohaterką serii, zgłębiając z nią różne tajemnice otaczającego świata, płacząc wtedy, kiedy ona płacze i śmiejąc się w naprawdę zabawnych momentach, których nie brak w tej serii. Pomysł na fabułę tej książki jest bardzo oryginalny i odmienny od tego, co można zastać na polskim rynku czytelniczym. Język w jakim jest pisana opowieść jest jednocześnie prosty i zrozumiały dla każdego, a także bogaty i różnorodny.

Seria “rodzina monet” to idealna lektura zwłaszcza dla młodych ludzi, którzy dopiero wkraczają w dorosłość, mają różne problemy. Z książką ta trudno się nudzić, wciąga już od pierwszego rozdziału. Czytelnik bez problemu wkracza w świat Hailie i przeżywa z nią różne emocje i oczekuje dalszego biegu wydarzeń.

Daniel

View more posts from this author