Rodzina Monet – wciągająca saga o przemianach i tajemnicach

Seria “Rodzina Monet” autorstwa Weroniki Anny Marczak to niezwykle popularne powieści dla nastolatków. Pierwsza część serii – “Skarb” – swoje początki miała na platformie Wattpad, gdzie autorka zaczęła publikowałać rozdziały, szybko zyskując grono zwolenników. Dotychczas wydane zostały kolejne dwa tomy powieści: Królewna (część I i II) oraz Perełka (część I i II).

Seria “Rodzina Monet” – o czym opowiada?

Główną bohaterką jest nastoletnia Hailie Monet, którą poznajemy w najtrudniejszym dla niej momencie życia – kiedy w tragicznym wypadku traci swoją ukochaną mamę i babcię. Co za tym idzie, traci również ciepło i miłość rodzinnego domu. Dziewczyna zostaje zupełnie sama na świecie, wychowywała się bowiem bez ojca. Ma jednak pięcioro starszych braci przyrodnich, którzy postanowili przyjąć ją do swojego domu – luksusowej willi w Pensylwanii. Vincent, Will, Dylan, Shane i Tony traktują dziewczynę z dystansem i ewidentnie coś przed nią ukrywają. Narracja pierwszoosobowa prowadzona przez Hailie jest wciągająca i pełna emocji. Autorka umiejętnie buduje napięcie, ukazując mroczne tajemnice braci Monet oraz niebezpieczeństwa, które czyhają na główną bohaterkę.

“Rodzina Monet” tylko dla młodzieży?

Tym, co niewątpliwie fascynuje czytelników tej serii, jest powtarzający się w literaturze motyw drastycznej zmiany życia – z przeciętnego do magicznego, innego świata pełnego luksusów. „Rodzina Monet” to nie tylko kolejna opowieść dla nastolatek, ale przede wszystkim fascynująca historia o dorastaniu, emocjach, rodzinie i niebezpieczeństwach. Wciągająca fabuła, dopracowani bohaterowie i zręczne ukazanie emocji sprawiają, że ta książka zdobywa serca czytelników i zasłużenie wzbudza tak duże zainteresowanie. Ciekawy zamysł i lekki styl pisania z pewnością zachęcają do sięgania po kolejne części i zgłębiania tajemnic braci Monet oraz obserwacji zmian zachodzących w dorastającej głównej bohaterce. „Rodzina Monet” to przykład literatury young adults, który doskonale wpisze się w gusta zarówno dla nastolatki 16+, jak i nieco starszej dziewczyny.

Daniel

View more posts from this author