Rodzina Monet- seria książek dla współczesnej młodzieży

Seria “Rodzina Monet” to kilkutomowa opowieść o losach piętnastoletniej dziewczynki, której cały świat wywrócił się do góry nogami, kiedy w wypadku straciła rodziców. Autorką tej serii jest Weronika Marczak, polska autorka, która cieszy się sporym uznaniem wśród czytelników.

Z losami Hailie utożsamia się wielu młodych odbiorców, dla których jest ona dowodem na to, że warto walczyć o siebie i o nawiązanie relacji z nieznanymi jej dotąd braćmi, bardzo bogatymi, z którym jest zmuszona zamieszkać. “rodzina monet” to przede wszystkim opowieść o determinacji i sile charakteru, dzięki którym można przezwyciężyć wszelkie przeciwności losu.

Dlaczego czytelnicy pokochali serię “Rodzina Monet”?

Większość wiernych czytelników Weroniki Marczak twierdzi, że nie zawiodła się na tej lekturze. Fabuła jest lekka, przyjemna, nie jest to klasyczny romans ani powieść sensacyjna, ale wciąga już od pierwszych stron i trzyma w napięciu do ostatniego rozdziału. Czytelnik zaczyna żyć w świecie Hailie, dość skomplikowanym, w którym nie brak łez, ale też momentów pełnych humoru, podczas których nie sposób wybuchnąć śmiechem. Bardzo dobrze pokazane jest, jak bardzo ważne są więzy rodzinne i jak ciężko, pomimo bogactwa, żyje się osobie samotnej i nierozumianej przez otoczenie. Walka o siebie, którą toczy młodziutka bohaterka, pokazuje czytelnikowi, że nie warto nigdy się poddawać i dążyć do celu, a odniesie się ogromną satysfakcję.

“Rodzina Monet” – czy warto ją kupić?

Seria o bohaterce Hailie i jej pięciu charyzmatycznych i pełnych sprzeczności braciach to lektura, którą na pewno warto mieć na półce z książkami. Jest ona napisana w sposób ciekawy, chociaż w niektórych momentach akcja staje się nudnawa, za chwile wszystko wraca do normy i czytelnik z wypiekami na twarzy śledzi historię Monetów.

Dużą zaletą tej książki jest jej wykonanie, szata graficzna i okładka, przyjemna w dotyku. Każdy tom jest innego koloru. Głównym motywem tej serii jest poznawanie świata, którego wcześniej się nie znało.

Daniel

View more posts from this author